Spis treści

Pierwszy crosslink DMR-Analog powstał w listopadzie 2019 na serwerze VPS i realizował połączenie z DMR BrandMeister do EchoLink HF4ALL-R.

Do innych celów powstała jego wersja na RaspberryPi w oparciu o oficjalny wsad AllStarLink z dodatkowo zainstalowanymi DVSwitch_tools.
Niniejszy opis proszę traktować jako poglądowy i zrealizowany na prywatnym serwerze bez konieczności posiadania DMR ID od jakielkowiek prywatnej sieci

Jednocześnie proszę pamiętać iż jest to BIEDA-EDYSZON programowy a nie sprzetowy crosslink i nie wymagać jakości aczkolwiek można się miło zaskoczyć


Zestaw składa się RaspberryPi 3B+ z dwiema kartami dźwiękowymi z czego jedna obowiązkowo to musi być karta CM108 - sugeruje poczytać o ASL.
Druga karta dowolna i następuje połaczenie poprzez VOX pomiędzy DMR a FRN w tym przypadku ale można użyć także ZELLO lub innego komunikatora.
Przedstawiony egzemplaż posiadał także klienta EchoLink tak więc zyskiwaliśmy dostęp z trzech źródeł DMR-EchoLink-Analog(FRN,ZELLO itp...)


Widoczny na zdjęciu interfejs digi nie jest wymagany, a jego użycie jest czysto z lenistwa, gdyż nie chciało mi się przygotowywać okablowania.