Koncepcja BRAMKI BAZOWEJ i przesyłu sygnałow po kablu LAN

Po zbudowaniu dla ROIP_UK bramki ktora zarowno RaspberryPi i moduł był zamontowany na maszcie a wszystko zasilane było kablem CAT6 802.3af 24V , przyszedł czas na delikatna modyfikacje.
Kolega zgłaszał iz chyba lepiej byłoby posiadac na maszcie jedynie radio a kontroler na dole w domu.

Koledzy z PL zrobili mi paczke z podzespołami na potrzeby zrobienia bramek dla nich i chciałem uzyc tego intefejsu
Niestety nie spełniał on naszych oczekiwan gdyz polaczenie wszystkich mas audio i PTT nie jest dobrym pomyslem, i na dodatek brak zapiecia PTT z 0ohm opornoscia i brak NO/NC troche wymusza gimnastyke przy pewnych radiach.
Ale interfejs byl zaprojektowany do innych celow dlatego nie ma co płakac bo 50PLN zaoszczedzone.

Zanim powstał PiHOT v1.0 analog oparty na SR_02T miałem chęć zrobić wersję opartą na DRA818.

Miała to być moja wersja HOTSPOT analogowego z CTCS i mocą 300mW

Prawdopodobnie najmniejsza bramka analogowa
Bramka czy też hotspot analogowy powstał z inspiracji hotspotami DMR mmdvmBył to poczatek roku 2019, i ukierunkowanie sie na Raspberry Pi 0 W ponieważ nie chcialem mieć w samochodzie przetwornicy 12/240V dla zasilania terminala HP :)

Ręczniak FRN ko kolejna wariacja na temat RaspberryPi w obudowie.
Pierwsze było CB-radio/FRN z raspberryPi 1 na pokładzie, lecz gdy przeszła era rPi0w oraz karty dzwiękowej ReSpeaker 2Mic-HAT to powstało kilka nowych wariacji takich jak reczniak czy PiHot.
Projekt był całkiem udany gdyż po wielu przebudowach gwarantował 8h pracy w trybie ręczniak i 6h w trybie reczniak i hotspot z jednego ogniwa 3.7v 2000mAh.

CB Radio FRN to był jakiś początek dla tych wszystkich zabaw z budowaniem.
Projekt powstawał w grudniu 2018 roku i był takim moim buntem " po co mi przedłużenie mikrofonu w postaci radia" skoro cały FRN to propagacja internetowa.

Z pewnością decydujące było także to że mieszkam na obczyźnie, lokalnego prawa jeszcze nie znałem a i licencja krótkofalarska była zawieszona od 20Lat