Spis treści

Kiedyś już to robiłem ale wsad nie przetwał dlatego postanowiłem zrobić to jeszcze raz.

Założenia
Urządzenie ma być HotSpotem
- obsługa nakładki MMDVM
- obsługa interfejsu analogowego ( FRN, SVXLINK )
- hotspot w chmurze ( DVSwitch_mobile)

Program AlterFRN nie jest konieczny do pracy w sieci FRN ( proszę nie mylić FRN z FRN+PMR446 ) bo svxlink posiada klienta FRN lecz ma on wnerwiającą ułomność w postaci zawieszania transmisji w przypadku wejścia lub wyjścia kogoś z kanału serwera.
Problem był opisany i na dzień dzisiejszy nie ma nikogo kto mógłby go poprawićProjekt był już realizowany i sądzę iż można już odstawić RaspberryPi 0W i trzeba się oprzeć na modelu 3A+ lub 3B+. Cena konkurencyjna a i mocy obliczeniowej więcej.


Planowany wygląd będzie taki
Mały kompaktowy Hostpot z możliwością pracy w sieciach FRN, ECHOLINK, DMR, DSTAR, FUSION
Moduł SR_T300 o wymiarach 26x26mm zasilany 3-7V zapewni pracę analogu w przedziale częstotliwości - 26.175M~27.5MHZ; 40.66M~40.7MHZ; 49.820M~49.9MHZ; 400M~470MHZ z możliwością pracy na dwóch kanałach przełączanych przełacznikiem.
Moduł nie posiada CTCS lecz nie powinno to być problemem jeśli odbiornik jest tak czuły jak w SR_T02C. Moc nadajnika nie jest podana ale deklarowana słyszalność na poziomie 300m jest dla mnie zadowalająca i porównywalna z mmdvm.
Plusem tego modułu są gabaryty i fakt iż PTT realizowane jest poprzez podanie 3V na PIN co idealnie pasuje napięciu pojawiającemu się na porcie GPIO.

Do auta jak znalazł a może i do kieszeni.UWAGA !!! - projekt zostanie zakończony i będzie aktualizowany na bierzaco jak tylko otrzymam przesyłkę z modułami radiowymi analog.
Po zakończeniu budowy i programowania opublikowany będzie wsad jeśli komuś to pomoże.